HAKKIMIZDA

Izmir ve Türkiye’nin en önemli hazır giyim ihracatçıları arasında bulunan Demirışık Tekstil A.Ş. 1983 yılında iç piyasa markası SARP JEANS adı altında üretimine Izmir’de başlamıştır. Firma daha sonra üretimini büyüterek 1986 yılında ihracat yapma kararı almış ve o yıldan beri Avrupa’daki birçok başarılı markaya ihracat yapmaktadır. İhracat ve iç piyasa satışlarının çoğalması ile firma daha büyük bir üretim tesisi ihtiyacı duymuş ve su anda bulunduğu Pınarbaşı’ndaki 5000 m2 alana sahip fabrikasına taşınmıştır.

 
Kuruluşundan bu yana Demirışık üretimdeki başarısının yani sıra güvenirliliği ve sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyeti ile de ön plana çıkmıştır.
Demirışık küreselleşme ile ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm gelişmelere ayak uydurmuş, sürekli yenilik ilkesini benimsemiştir. Demirışık için müşteri memnuniyeti birinci sirada yer almakta, bunun bir sonucu olarak da müşterilerine en kaliteli ürünleri kısa süreli temrinler ile ulaştirmak için çalışmaktadır.
 
 

Koleksiyon

 
Yılda 4 kere bayan ve erkek koleksiyonu hazırlanmaktadır. Koleksiyonların hazırlığı için CPH VISION, CIFF, BREAD & BUTTER gibi dünyaca ünlü birçok fuara ziyaretler gerçekleştirmekte, tüm moda dergileri takip edilmektedir. Bunların yanı sıra Demirışık Tekstil dünyaca ünlü moda portalı WGSN üyeliğine de sahiptir.
 

AR-GE

 
Demirışık Tekstil müşterilerine en uygun fiyatla en kaliteli ürünleri ve en çok çeşidi sunabilmek için AR-GE çalışmaları yapmaktadır. Günün modasına göre en iyi yıkama tekniklerini, en iyi kumaş çeşitlerini ve en iyi modelleri bulmak için gerek moda portalları, dergiler ve fuarları takip etmek olsun gerekse yıkamacı ve kumaşçılarla bir araya gelip araştırma yapmak olsun her türlü çalışmayı gerçekleştirmektedir.
 

Termin

 
Demirışık rekabetin çok fazla olduğu şu dönemde hızlı ve zamanında teslimatın önemini fark etmiş, ve bunun bir sonucu olarak da müşterilerine en kısa terminleri vermek ve yüklemeleri zamanında yapmak için gerekli tüm adımları atmıştır.