HAKKIMIZDA

İzmir ve Türkiye’nin en önemli hazır giyim ihracatçıları arasında bulunan Demirışık Tekstil A.Ş. 1983 yılında iç piyasa markası SARP JEANS adı altında üretimine Türkiye’nin batıya açılan güzel şehri Izmir’de başlamıştır. Firma daha sonra üretimini büyüterek 1986 yılında ihracat yapma kararı almış ve o yıldan beri Avrupa’daki birçok başarılı markaya ihracat yapmaktadır. İhracat ve iç piyasa satışlarının çoğalması ile firma daha büyük bir üretim tesisine ihtiyaç duymuş ve su anda bulunduğu Pınarbaşı’ndaki 5000 m2 alana sahip fabrikasına taşınmıştır.

Kuruluşundan bu yana Demirışık/Sarp Jeans üretimdeki başarısının yani sıra güvenirliliği ve sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyeti ile de ön plana çıkmıştır.

Demirışık/Sarp Jeans küreselleşme ile ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm gelişmelere ayak uydurmuş, sürekli yenilik ilkesini benimsemiştir. Demirışık/Sarp Jeans için müşteri memnuniyeti birinci sirada yer almakta, bunun bir sonucu olarak da müşterilerine en kaliteli ürünleri kısa süreli temrinler ile ulaştirmak için çalışmaktadır.

Son dönemde Demirışık/Sarp Jeans özellikle sürdürülebilirlik alanında Türkiye hazır giyim ihracatçıları arasında önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Çevre duyarlılığının yanı sıra iş güvenliği, işçi güvenliği ve sağlığı konularında üretim tesisinde ve tedarikçilerinde gerçekleştirdiği ilerlemelerle Avrupa pazarında bu alanda faaliyet gösteren müşterilerle çalışmaya başlamıştır. Bu bağlamda GOTS (Global Organic Textile Standarts ) sertifikasına sahiptir. 2016 yılında FWF (Fair Wear Foundation ) denetimden geçmiş olan üretim tesislerimizde dünyadaki ilk SWAN (Nordic Eco Label) denim ve non denim üretimi İsveç’li Velour firması için gerçekleştirilmiştir. Bu alandaki büyük başarısı hazır giyim piyasında bir başarı hikayesi yaratmıştır.

35 yılın üzerindeki üretim tecrübesinin içerisinde genç ve tecrübeli ekip uyumlu bir şekilde ekip ruhu içerisinde çalışmaktadır. İşçilerin mutluluğu ve mutlu yüzlerin üretim yapması amacını kendine hedef seçen  Demirışık/Sarp Jeans bünyesinde uzun yıllardır aynı işçi ekibiyle çalışmanın gurunu yaşamamaktadır. Bünyesinden emekli olan veya uzun süredir bünyesinde çalışan beyaz ve mavi yakaları bulundurmaktan gurur duymaktadır.

Yüksek kalite standartı olan müşterilere ihracat gerçekleştirilmektedir. Bu yönde beklentilere hem danışmanlık firmaları hem de Tekstil Üniversiteleri ile 5 yıllık bir planda oluşturulan iç kontrol sistemi ile karşılık verilmektedir. Firma bünyesinde Kalite Güvence Uzmanı hizmet vermektedir. Kalite kontrol standartlarında AQL 2.5 standardına göre iç kontrol yapılmaktadır. Kesimden pakete kadar üretim süreçleri raporlanmakta ve üretimin her safhası kontrol altında tutulmaktadır. Kontrol sistemi için hazır giyimde bir ilk olan risk analizlerin ile karşılaşılabilecek bütün seçenekler denetim sistemlerine dahil edilmiştir. Bütün riskler kontrol ekibi tarafından görev sorumluluklarına göre check listelerle raporlanmaktadır.

Koleksiyon

Yılda 4 kere kadın ve erkek koleksiyonu hazırlanmaktadır. Koleksiyonların hazırlığı için CPH VISION, CIFF, Premium, PV Denim , Kingspin gibi dünyaca ünlü birçok fuara ziyaretler gerçekleştirmekte, tüm moda dergileri takip edilmektedir. İç piyasadaki bütün kumaş tedarikçleri ile yakın çalışmanın yanı sıra dünyadaki bütün kumaşçılardan ithalat yapma bilgi ve deneyimine sahiptir.

AR-GE

Demirışık Tekstil müşterilerine en uygun fiyatla en kaliteli ürünleri ve en çok çeşidi sunabilmek için AR-GE çalışmaları yapmaktadır. Günün modasına göre en iyi yıkama tekniklerini, en iyi kumaş çeşitlerini ve en iyi modelleri bulmak için gerek moda portalları, dergiler ve fuarları takip etmek olsun gerekse yıkamacı ve kumaşçılarla bir araya gelip araştırma yapmak olsun her türlü çalışmayı gerçekleştirmektedir. Hikayesi olan ürünler sunmak firmanın ana pazarlama stratejisini oluşturmaktadır. Sürdürebilirlik alanında firmalara danışmanlık verilmektedir. Yıkama, kumaş, kimyasallar alanında müşteri beklenti ve stratejilerine göre istenilen bütün seçenekler sürdürülebilirlik alanında müşterilere sunulmaktadır.

Termin

Demirışık/Sarp Jeans rekabetin çok fazla olduğu şu dönemde hızlı ve zamanında teslimatın önemini farkındır ve bunun bir sonucu olarak da müşterilerine en kısa terminleri vermek ve yüklemeleri zamanında yapmak için gerekli tüm adımları atmıştır.