HAKKIMIZDA

İzmir ve Türkiye’nin en önemli hazır giyim ihracatçıları arasında bulunan Demirışık Tekstil A.Ş. 1983 yılında iç piyasa markası SARP Jeans adı altında üretimine Türkiye’nin batıya açılan güzel şehri İzmir’de başlamıştır.    Firma üretimini büyüterek 1986 yılında ihracat yapma kararı almış ve o yıldan beri Avrupa’daki birçok başarılı markaya ihracat yapmaktadır.

SARP Jeans, küreselleşme ile ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm gelişmelere ayak uydurmuş, sürekli yenilik ilkesini benimsemiştir. SARP Jeans için müşteri memnuniyeti birinci sırada yer almakta ve bunun bir sonucu olarak da müşterilerine en kaliteli ürünleri, kısa süreli temrinler ile ulaştırmak için çalışmaktadır.

Son dönemde SARP Jeans özellikle sürdürülebilirlik alanında Türkiye hazır giyim ihracatçıları arasında önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Çevre duyarlılığının yanı sıra iş güvenliği, işçi güvenliği ve sağlığı konularında da üretim tesislerinde ve tedarikçilerinde gerçekleştirdiği ilerlemelerle Avrupa pazarında bu alanda faaliyet gösteren müşterilerle çalışmaya başlamıştır. Bu bağlamda GOTS (Global Organic Textile Standarts) sertifikasına sahiptir. 2016 yılında FWF (Fair Wear Foundation) denetiminden geçmiş olan üretim tesislerinde, dünyadaki ilk SWAN (Nordic Eco Label) denim ve non-denim üretimi gerçekleştirilmiştir. Bu alandaki büyük başarısı hazır giyim piyasasında bir başarı hikayesi yaratmıştır.

Geçen süre zarfında sertifikasyon ve sosyal sürdürülebilirlik yelpazesini geliştiren firmamız bünyesine Recycled Claim Standard(RCS), Organic Content Standard(OCS), Global Recycled Standard(GRS), OEKO-TEX® 100, Business Social Compliance Initiative (BSCI) sertifikaları eklemiş ve Ellen MacArthur Foundation’ın The Jeans Redesign projesine üye olmuştur.

39 yılın üzerindeki üretim tecrübesinin içerisinde genç ve tecrübeli ekip uyumlu bir şekilde takım ruhuyla çalışmaktadır. İşçilerin mutluluğu ve mutlu yüzlerin üretim yapması amacını kendine hedef seçen SARP Jeans, bünyesinde uzun yıllar boyunca aynı çalışan ekibiyle olmanın gururunu yaşamaktadır. Bünyesinden emekli olan veya uzun süredir bünyesinde çalışan beyaz ve mavi yakaları bulundurmak SARP Jeans ekibine hem tecrübe hem de güler yüzler katmaktadır.

Yüksek kalite standardı olan müşterilere ihracat gerçekleştirilmektedir. Bu yönde beklentilere hem danışmanlık firmaları hem de tekstil üniversiteleri ile 5 yıllık bir planda oluşturulan iç kontrol sistemi ile karşılık verilmektedir. Firma bünyesinde kalite güvence uzmanları hizmet vermektedir. Kalite kontrol standartlarında «AQL 2.5» standardına göre iç kontrol yapılmaktadır. Kesimden pakete kadar üretim süreçleri raporlanmakta ve üretimin her safhası kontrol altında tutulmaktadır. Kontrol sistemi için hazır giyimde bir ilk olan risk analizleri ile karşılaşılabilecek bütün olasılıklar denetim sistemlerine dahil edilmiştir. Bütün riskler kontrol ekibi tarafından görev sorumluluklarına göre listelerle raporlanmaktadır.